Collegium Armatum
Akce Program O nás Reference

Program Collegia Armata

Nabízíme Vám ve svých představeních výlet do historie. Malé diváky pobavíme pohádkou, větším pak dopřejeme i trochu poučení. Líté souboje se střídají s komickými okamžiky, statečné a silné bojovníky doplňují krásné dámy. Všechna naše představení jsou určena pro malé i velké diváky, každý si najde to své. Těšíme se s Vámi nashledanou u některého z následujících titulů.

Kruťákovská historie aneb Pohádka:

Pohádkový příběh začíná na pokraji temného hvozdu. Tudy právě prochází krásná Julie se svým doprovodem. Spěchá za svým vyvoleným Klaďasem. Ale v lese řádí parta strašlivých loupežníků pod vedením samotného Kruťáka. Julie se ocitá ve velkém nebezpečí! Dostane se nakonec Julie do náručí svého vyvoleného? A jak nakonec dopadne hrozný Kruťák? Tak to všechno zjistíte na konci našeho příběhu.

Angelika

Jistě znáte proslulý příběh krásné Angeliky. My Vám ho ovšem nabízíme tak, jak se opravdu stal! Tudíž se setkáte s řadou postav známých z filmové verze, ale potkáte i postavy nové. Nemusíte trávit mnoho hodin u televize sledováním všech těch zdlouhavých dílů! Stačí navštívit naše půlhodinové představení a dozvíte se, jak to doopravdy bylo.

Pikenýři

První polovina sedmnáctého století. V Evropě zuří obrovský válečný konflikt později nazvaný „třicetiletá válka“. Sem a tam putují tisícové armády. Jízda, dělostřelectvo, mušketýři …. A také pikenýři. Tito vojáci se krajem vláčejí s dlouhým a těžkým „klackem“ . K čemu jim slouží? Jak bojují? A jak vlastně vypadá taková velká bitva? V našem představení se to všechno dozvíte!

Pikenýři - noční vystoupení:

Představení „Pikenýři“ uvádíme též v prodloužené verzi jako „Noční vystoupení“. K vidění jsou tance, ohně a samozřejmě více soubojů.

Žoldáci

Boje skončily, vojáci jsou bez práce - nezbývá, než si pomoci sám. Komický příběh dvou přátel z konce třicetileté války, kteří zabloudí na panství Herberta z Grušperka. Ten to však dvakrát rád nevidí, tak kdo bude nakonec ten štastnější?Délka vystoupení: cca. 35 minut (noční vystoupení cca. 60 minut)